coğrafya-kpsstestdeneme

Türkiye’de Sanayi Test 2

KPSS lisansKPSS önlisans ve KPSS ortaöğretim düzeylerinde sınava girecek siz değerli arkadaşlarımız için hazırlamış olduğumuz sorular ile sınav hazırlıklarınızı en üst düzeyde tamamlayabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak hazırlanmış olan ve her biri özgün sorulardan oluşan test, deneme ve soru bankalarımız ile başarıyı yakalayın. Aşağıda bulunan Türkiye’de Sanayi Test 2  ile bilginizi sınamaya ve hazırlıklarınıza hız vermeye hemen başlayabilirsiniz. Çözdüğünüz test, deneme ve ya soru bankalarının altına yorum yaparak bizleri sizler için nasıl daha iyi hizmet verebileceğimiz konusunda bilgilendirebilirsiniz. Her zaman en güncel ve özgün sorular ile karşınızda olacağız. KPSS 2020 için gerekli tüm konular ile alakalı soruları sitemizde bulabilir ve tamamen ücretsiz olarak testdeneme ve soru bankası çözebilirsiniz.

Türkiye’de Sanayi Test 2 Türkiye’de Sanayi Soru Bankası 2

Test başarınızı ve doğru / yanlış cevaplarınızı testin sonunda görebilirsiniz.

Kpsstestdeneme.com

TÜRKİYE’DE SANAYİ TEST 2

Aşağıdakilerden hangisi Türkiye'de sanayinin gelişmekte olduğunun göstergelerinden biri değildir?

Doğru ! Yanlış !

-Endüstri dallarının bir kısmı iklim şartlarından etkilenirken bir kısmı iklim şartlarından etkilenmez. Buna göre aşağıdaki sanayi kollarından hangisinin ham maddesi iklim şartlarından etkilenmez?

Doğru ! Yanlış !

Aşağıdakilerden hangisi Türkiye'de sanayinin gelişmekte olduğunun göstergelerinden biri değildir?

Doğru ! Yanlış !

Aşağıda sanayinin kurulması için gerekli şartlar verilmiştir. I.Ham madde II.İş gücü III.Sermaye IV.Teknoloji V.Enerji Türkiye'de sanayiye etki eden yukarıdaki şartlardan hangileriyle yurt dışına daha çok bağımlıdır?

Doğru ! Yanlış !

Aşağıdakilerden hangisi Doğu Anadolu Bölgesinde sanayinin gelişmesini engelleyen nedenler arasında sayılamaz?

Doğru ! Yanlış !

Türkiye'de gıda sanayinin daha çok İstanbul ankara İzmir Bursa ve Adana gibi şehirlerde yoğunluk kazanmasında aşağıdakilerden hangisinin etki daha fazladır?

Doğru ! Yanlış !

-Pamuklu dokuma sanayi pamuğun yetiştirilemediği yerlerde de bulunabilmektedir. Buna göre aşağıdaki kentlerimizden hangisinde yukarıda verilen durum söz konusu değildir?

Doğru ! Yanlış !

Türkiye'de hazır giyim endüstrisi aşağıdaki kentlerimizden hangisinde daha az gelişme göstermiştir?

Doğru ! Yanlış !

Türkiye'nin herhangi bir yerinden yatırım yapmak isteyen bir girişimci endüstrinin gelişmesinde gerekli olan koşullardan hangisinin karşılanmasında daha az sorun yaşar?

Doğru ! Yanlış !

Aşağıdakilerden hangisi Türkiye'de aynı bölgede bulunan iki kentten birinin endüstri bakımından diğerinden daha fazla gelişmiş olduğunu gösteren en güçlü kanıttır?

Doğru ! Yanlış !

-Sanayi tesislerinin kurulmasında ham maddeye yakınlık önemlidir. Ülkemizde aşağıda verilen sanayi tesislerinin hangisinin kurulum yeri belirlenirken ham maddeye yakınlık daha etkili olmuştur?

Doğru ! Yanlış !

Aşağıda verilen illerimizden hangisinde; -Otomotiv -Tekstil -Konserve -Mobilya Sanayi tesislerinin tamamı bulunmaktadır?

Doğru ! Yanlış !

Türkiye'de otomotiv sanayinin yoğunlaştığı iller aşağıdakilerden hangisinde doğru olarak verilmiştir?

Doğru ! Yanlış !

Türkiye aşağıda verilen sanayi tesislerinden hangisinde ham madde yönünden dışarıya daha fazla bağımlıdır?

Doğru ! Yanlış !

Ereğli Karabük ve İskenderun'da ham maddesi olmadığı halde gelişen sanayi kuruluşu aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru ! Yanlış !

Türkiye'de Sanayi 2

Sonuçlarını Paylaş:

Cevapla