Kpss Soru Dağılımı 2020

Kpss Soru Dağılımı 2020

Kpss Soru Dağılımı 2020 ile ilgili gerekli bilgileri aşağıda ki makalemizden okuyabilirsiniz. Makalemizin içeriğinde Kpss Lisans Soru Dağılımı, Kpss Önlisans Soru Dağılımı, Kpss Ortaöğretim Soru Dağılımı konularında bilgiler bulabilirsiniz. Ayrıca sitemiz de bulunan bir birinden özgün test, deneme ve soru bankalarını da çözerek Kpss sınavına hazırlıklarınızı en üst düzeye taşıyabilirsiniz. Sitemiz de ki bütün testler özgün sorulardan oluşmaktadır. Sizler için özenle seçilmiş, sınav hazırlıklarınızı ve bilgi seviyenizi en üst düzeye taşıyacak Kpss Test, Kpss Deneme ve Kpss Soru Bankası içeriklerini ücretsiz bir şekilde çözebilirsiniz.

Kpss sınavına dair bütün ders kategorileri sitemizde mevcuttur. Kpss Soru Dağılımı 2020 gözeterek oluşturduğumuz testleri çözmeniz sizin faydanıza olacaktır. Anasayfamızda bulunan sekmelerden Genel Kültür sekmesinde Kpss Tarih, Kpss Coğrafya, Kpss Vatandaşlık ve Kpss Güncel Bilgiler konularında test, deneme ve soru bankalarına ulaşabilirsiniz. Yine anasayfamız üzerinde bulunan Genel Yetenek sekmesinden ise Kpss Türkçe ve Kpss Matematik ve Kpss Geometri konularında test, deneme ve soru bankası çözebilirsiniz. Kpss hakkında her şey.

Kpss Soru Dağılımı 2020

Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşayan çoğu insanın hayali eğitimini tamamladıktan sonra iyi bir iş imkanı bularak çalışmaktır. Bu amaca yönelik olarak çoğu insan kendini ileride çalışmak istediği meslek grubuna yönelik olarak hazırlamaktadır. Öğrenciler ileride çalışmak istedikleri alan üzerine ortaöğretim, önlisans ve ya lisans eğitimi alırlar. Bu durumun yanı sıra kişiler mesleklerinin gerektirdiği ve okul yolu ile öğrenemedikleri bazı bilgileri de kendileri dışarıdan kurslar ve ya özel dersler aracılığı ile öğrenmeye ve daha donanımlı hale gelmeye çalışmaktadırlar.

Günümüzde Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşamakta olan her birey ilerleyen zamanlarda daha iyi bir iş imkanı bulabilmek adına kendilerini daha donanımlı hale getirmeye çalışmaktadır. Bu durumda da ortaya çıkan eğitim potansiyeli oldukça artmakta ve her geçen gün daha iyi iş sahibi olmak isteyen kişilerin işleri zorlaşmaktadır.

Türkiye’de ki gençlerin büyük bir çoğunluğu özel sektörün zorluklarına göğüs germek yerine daha garanti olan bir meslek seçimi olan devlet memurluğuna yöneliyor. Bu esnada da karşımıza çıkan tek şey Kamu Personeli Seçme Sınavı yani Kpss oluyor. Her eğitim düzeyine hitap eden ve her eğitim düzeyinden kişilere devlet memuru olma yolunu açan bu sınava her yıl milyonlarca kişi katılmaktadır. Bu yüzden bu sınavda gerçek anlamda başarı sağlamak isteyen kişiler aylar öncesinden Kpss kurslarına yazılmakta ve eğitimlerine ciddi anlamda önem vermektedir.

Kpss Soru Dağılımı 2020

Yalnızca kursa giderek bu sınav kazanılamadığı için kişiler sürekli olarak değişik yayın organlarına ait konu anlatım kitapları, testler, denemeler ve soru bankaları temin etmektedirler. Özellikle test, deneme ve soru bankası çözmek kişilerin gerçek sınav anında zaman kontrolü ve soruları daha hızlı çözebilmesine ve değişik soru türlerini tanımasına olanak sağlamaktadır. Bu yüzden kişilerin en çok dikkat ettiği şey soru çözmektir. Bu yüzden sınava hazırlanırken hangi konudan ne kadar soru geldiğini bilerek daha etkili bir çalışma yapmalısınız. Bunun içi Kpss Soru Dağılımı 2020 yazımızın sizlere çok faydası olacak. Hatta Kpss sınavına hazırlanırken ne kadar çok soru çözerseniz sınavda o kadar başarılı olabilirsiniz diye genel geçer bir kanı vardır.

Bu yüzden Kpss Soru Dağılımı 2020 başlıklı yazımız sınava hazırlanan kişiler için hedefi tam ortasından vurmak isteyenler için olmazsa olmaz bir kaynaktır. Kpss sınavında çıkan derslerin konu dağılımına göre Kpss Soru Dağılımı 2020 yazımızı ve detaylı bilgileri aşağıdan bulabilirsiniz.

Kpss Lisans Soru Dağılımı

Kpss Lisans sınavına en az 4 yıllık bir üniversite ve dengi bir eğitim öğretim kurumundan mezun olmuş kişiler başvurabilir. Bu noktada önemli olan hususlardan birisi eğer 4 yıllık bir üniversiteden mezun durumda değilseniz ve ya tercih yapacağınız zamana kadar mezun olamayacaksanız Kpss Lisans sınavına giremezsiniz. Kpss Lisans sınavında 60 Genel Kültür ve 60 Genel Yetenek olmak üzere toplam 120 soru bulunmaktadır. Sınav süresi toplam 130 dakikadır. Lisans düzeyinde ki Kpss sınavı her yıl yapılmaktadır. Kpss Lisans Soru Dağılımı hakkında ki tabloyu aşağıda bulabilirsiniz.

 • Türkçe Dersi Konularından Toplam – 30 Soru
 • Matematik Dersi ve Geometri Konularından Toplam – 30 Soru
 • Tarih Dersi Konularından Toplam – 27 Soru
 • Coğrafya Dersi Konularından Toplam – 18 Soru
 • Vatandaşlık Dersi Konularından Toplam – 9 Soru
 • Güncel Bilgiler Konularından Toplam – 6 Soru

Kpss Lisans konulara göre soru dağılımı hakkında detaylı bilgi ve konulara göre soru sayıları için tıklayınız.

Kpss Önlisans Soru Dağılımı

Kpss Önlisans sınavına en az 2 yıllık bir üniversite ve ya dengi eğitim ve öğretim kurumlarından mezun olmuş kişiler başvurabilirler. Kişiler istedikleri sınava giriş başvurusu yapabilirler. Ancak burada ince bir nüans vardır. Bu nüans sınava giren kişi girmiş olduğu sınav sonucunda tercih yapmak isterse tercih zamanı gelmeden girmiş olduğu sınavın istediği yeterlilikleri yerine getirmelidir. Kpss Önlisans sınavında 60 Genel Yetenek ve 60 Genel Kültür olmak üzere toplamda 120 soru bulunmaktadır. Sınav süresi 130 dakikadır. Kpss Önlisans sınavı 2 yılda bir yapılmaktadır. Kpss Önlisans Soru Dağılımı hakkında ki konu dağılım tablosu aşağıda ki gibidir.

 • Türkçe Dersi Konularından Toplam – 30 Soru
 • Matematik Dersi ve Geometri Konularından Toplam – 30 Soru
 • Tarih Dersi Konularından Toplam – 27 Soru
 • Coğrafya Dersi Konularından Toplam – 18 Soru
 • Vatandaşlık Dersi Konularından Toplam – 9 Soru
 • Güncel Bilgiler Konularından Toplam – 6 Soru

Kpss Önlisans konulara göre soru dağılımı hakkında detaylı bilgi ve konulara göre soru sayıları için tıklayınız.

Kpss Ortaöğretim Soru Dağılımı

Kpss Ortaöğretim sınavına en az lise ve dengi eğitim ve öğretim kurumlarından mezun olmuş kişiler başvurabilmektedirler. Lise mezunu olarak sınava giren bir kişi eğer tercih zamanından önce daha üst bir eğitim ve öğretim programından mezun olursa artık Kpss Ortaöğretim puanı ile tercih yapamaz. Çünkü kişiler tercih yapacakları tarihler arasında başvuru yaptıkları sınavın yeterliliklerini taşımaları gerekmektedir. Kpss Ortaöğretim sınavında 60 Genel Yetenek ve 60 Genel Kültür sorusu sorulmaktadır. Toplamda 120 adet soru sorulmaktadır ve sınav süresi 130 dakikadır. Kpss Ortaöğretim sınavı 2 yılda bir yapılmaktadır. Kpss Ortaöğretim Soru Dağılımı hakkında ki konu dağılım tablosunu aşağıda bulabilirsiniz.

 • Türkçe Dersi Konularından Toplam – 30 Soru
 • Matematik Dersi ve Geometri Konularından Toplam – 30 Soru
 • Tarih Dersi Konularından Toplam – 27 Soru
 • Coğrafya Dersi Konularından Toplam – 18 Soru
 • Vatandaşlık Dersi Konularından Toplam – 9 Soru
 • Güncel Bilgiler Konularından Toplam – 6 Soru

Kpss Ortaöğretim konulara göre soru dağılımı hakkında detaylı bilgi ve konulara göre soru sayıları için tıklayınız.

Kpss Soru Dağılımı, Kpss Soru Dağılımı 2020, Kpss Konulara göre Soru Dağılımı 2020.

Detaylı bilgi için ÖSYM‘nin resmi internet sitesini ziyaret edebilir ve resmi bilgilere erişebilirsiniz.

Cevapla