tarih-kpsstestdeneme

İslamiyet Öncesi Türk Tarihi Test 4

İslamiyet Öncesi Türk Tarihi Test 4

KPSS lisansKPSS önlisans ve KPSS ortaöğretim düzeylerinde sınava girecek siz değerli arkadaşlarımız için hazırlamış olduğumuz sorular ile sınav hazırlıklarınızı en üst düzeyde tamamlayabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak hazırlanmış olan ve her biri özgün sorulardan oluşan test, deneme ve soru bankalarımız ile başarıyı yakalayın. Aşağıda bulunan İslamiyet Öncesi Türk Tarihi Test 4 ile bilginizi sınamaya ve hazırlıklarınıza hız vermeye hemen başlayabilirsiniz. Çözdüğünüz test, deneme ve ya soru bankalarının altına yorum yaparak bizleri sizler için nasıl daha iyi hizmet verebileceğimiz konusunda bilgilendirebilirsiniz.

Uygurlar AşaĞıdaklerden hangisini Tiyatroda sergilemişlerdir?

Doğru ! Yanlış !

Aşagıdakilerden hangisi türk devletlerinin yıkılışında etkili olan sebepler arasında yer almaz ?

Doğru ! Yanlış !

İslamiyet öncesi İlk türk devletlerinde Hükümdarlık yetkisinin ilahi kaynaklı olduğuna ve tanrı tarafından verildiğine inanılmıştır. Bu yetkinin adı nedir?

Doğru ! Yanlış !

İslamiyet öncesi İlk türk devletlerinde devlet işlerinin görüşülüp karara bağlandığı büyük meclise hangi isim verilmiştir?

Doğru ! Yanlış !

İslamiyet öncesi İlk türk devletlerinde kurultay üyeleri içinde din adamlarının görülmemesi hangi yapının olmadiginin gösterir?

Doğru ! Yanlış !

İslamiyet öncesi türk devletlerinde hükümdar çocuklarına hangi isim verilirdi?

Doğru ! Yanlış !

İslamiyet öncesi türk devletlerinde yazışmalardan sorumlu olan kişi rütbesi nedir?

Doğru ! Yanlış !

Türkler savaşlarda en çok hangi taktigi uygulamıştır?

Doğru ! Yanlış !

İslamiyet öncesi türk devletlerinde suvarilerden oluşan atlılar genellikle hafif silahlar kullanmıştır bu durumun en önemli sebebi nedir?

Doğru ! Yanlış !

Türklerde dini ve milli törenlere bütün herkes katılırdı kurbanlar kesilir at yarışları düzenlenir ve dans edilir Bu hangi isimle anılır?

Doğru ! Yanlış !

İslamiyet öncesi türk devletlerin göçebeliĞin getirdigi sonuçlar arasında aşağıdakilerden hangisi yer almaz?

Doğru ! Yanlış !

İslamiyet öncesi türk tarihinde türklerin temel geçim kaynağı olarak hangi kaynak gösterilebilir ?

Doğru ! Yanlış !

İslamiyetten önce Türkler genellikle üzerine hükümdar mührü vurulmuş ipek bez parçalarını para yerine kullanmışlardır bu paralara hangi isim verilmekteydi?

Doğru ! Yanlış !

Şifa vericilik esastır, daha çok büyü ve gizli güçlere inanma biçiminde ortaya çıkmıştır bu inancın temsilcilerine şaman denilmiştir.Özellikleri verilen inanç sistemi aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru ! Yanlış !

Türk hukuku ilk kez kim tarafından yazılı hale getirilmiştir?

Doğru ! Yanlış !

İslamiyet Öncesi Türk Tarihi 4

Sonuçlarını Paylaş:

Cevapla