tarih-kpsstestdeneme

20. Yüzyıl Siyasi Tarihi Test 2

KPSS lisansKPSS önlisans ve KPSS ortaöğretim düzeylerinde sınava girecek siz değerli arkadaşlarımız için hazırlamış olduğumuz sorular ile sınav hazırlıklarınızı en üst düzeyde tamamlayabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak hazırlanmış olan ve her biri özgün sorulardan oluşan test, deneme ve soru bankalarımız ile başarıyı yakalayın. Aşağıda bulunan 20. Yüzyıl Siyasi Tarihi Test 2 ile bilginizi sınamaya ve hazırlıklarınıza hız vermeye hemen başlayabilirsiniz. Çözdüğünüz test, deneme ve ya soru bankalarının altına yorum yaparak bizleri sizler için nasıl daha iyi hizmet verebileceğimiz konusunda bilgilendirebilirsiniz. Her zaman en güncel ve özgün sorular ile karşınızda olacağız. KPSS 2020 için gerekli tüm konular ile alakalı soruları sitemizde bulabilir ve tamamen ücretsiz olarak testdeneme ve soru bankası çözebilirsiniz.

20. Yüzyıl Siyasi Tarihi Deneme 2, 20. Yüzyıl Siyasi Tarihi Soru Bankası 2

Test başarınızı ve doğru / yanlış cevaplarınızı testin sonunda görebilirsiniz.

Kpsstestdeneme.com

20. Yüzyıl Siyasi Tarihi Test 2

Balkan savaşlarından yararlanarak bağımsızlığını kazanan ve osmanlı devletinden ayrılan ulus aşağıdakilerden hangisidir ?

Doğru ! Yanlış !

I.Balkan savaşı sonucunda yapılan Londra antlaşması aşağıdaki hangi antlaşma ile sınır belirleyici özelliğini kaybetmiştir?

Doğru ! Yanlış !

Osmanlı devletinde milliyetçilik düşüncesine karşı savunulan osmanlıcılık fikir akımı aşağıdaki hangi gelişme sonucunda önemini tamamen kaybetmiştir ?

Doğru ! Yanlış !

Aşağıdakilerden hangisi osmanlı devletinin I.Balkan savaşı sonucunda kaybettiği topraklardan biri değildir ?

Doğru ! Yanlış !

I.Balkan savaşına katılmayan ancak II.Balkan savaşında yer alan devlet aşağıdakilerden hangisidir ?

Doğru ! Yanlış !

I.31 Mart İsyanı
II.Babıali Baskını
III.Makedonya İsyanı

Yukarıdakilerden hangilerinin sonucunda ittihat ve terakki hükümdar idaresini darbe yoluyla ele geçirmiştir ?

Doğru ! Yanlış !

1913 Londra Antlaşmasına göre Osmanlı Devletinin Trakya sınırı aşağıdakilerden hangisi olarak belirlenmiştir ?

Doğru ! Yanlış !

I.Gökçeada ve Bozcaada II.Rodos Ve Oniki Ada III.MakedonyaYukarıdakilerden hangileri Balkan Savaşlarında yapılan düzenlemeler sonrası osmanlı Devletinin idaresinden çıkmıştır ?

Doğru ! Yanlış !

Birinci Dünya savaşında Türk ordusu I.Kanal II.Kafkasya III.Yemen-Hicaz IV.Romanyacephelerinin hangilerinde ingilizlere karşı mücadele etmiştir ?

Doğru ! Yanlış !

Osmanlı İmparatorluğu I.Rodos ve Oniki Ada II.Gökçeada ve Bozcaada III.Midilli,Sisam ve Sakız Adalarıtopraklarından hangilerini trablusgarp savaşının sonunda yapılan antlaşma ile kaybetmiştir ?

Doğru ! Yanlış !

Babiali Baskını sonucunda I.Yeni anayasanın hazırlanması II.Padişahın tahttan indirilmesi III.Hükümet değişikliğinin yaşanmasıgelişmelerinden hangileri yaşanmıştır ?

Doğru ! Yanlış !

Aşağıdaki devletlerden hangileri Alsas Loren kömür havzasına sahip olma isteği nedeniyle Birinci Dünya Savaşında karşı bloklarda yer almıştır?

Doğru ! Yanlış !

İzmirin 15 mayıs 1919 tarihinde yunanlılar tarafından işgali aşağıdakilerden hangisinde alınan karara dayalı olarak gerçekleştirilmiştir ?

Doğru ! Yanlış !

Birinci Dünya savaşı sonunda kurulan ulus devletler arasında aşağıdakilerden hangisi yer almamaktadır?

Doğru ! Yanlış !

Almanyanın Birinci Dünya Savaşını sona erdirirken avusturya çekoslovakya ve polonyanın bağımsızlığını tanıdığı antlaşma aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru ! Yanlış !

20. Yüzyıl Siyasi Tarihi 2

Sonuçlarını Paylaş:

Cevapla